Неділя, 12.05.2024, 17:02Вітаю Вас Гость | RSS
Інформаційна дошка підприємців
Козятинського, Калинівського,
Погребищенського районів та м. Козятин

Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
НОВИНИ ОДПІ [1256]
Ви запитували - ми відповідаемо [41]
Увага - гаряча лінія [64]
Податки очима дітей [1]
Електронна звітність [8]
Операція "БЮДЖЕТ" [2]
Увага - БОРЖНИКИ [0]
Дошка об"яв [11]
Оформили розстрочку платежів [0]
Вітаемо з Днем народження [13]
Поздоровлення з святами [11]
Відео [7]

» Наше опитування
Податкова працює на
Всього відповідей: 158

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » НОВИНИ ОДПІ

Для козятинських підприємців зміниться система оподаткування
Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України та щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності». 

З цього  приводу вчора відбулася прес-конференція голови комісії з проведення реорганізації Козятинської ОДПІ – виконуючого обов’язки начальника інспекції Геннадія Садового на тему : "Реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва".

Геннадію Івановичу, які основні нововведення в новому механізмі сплати єдиного податку?
— Зі зміною системи оподаткування  більше підприємців можуть перейти на спрощенку.
Суттєве збільшення обсягів річного доходу, що дає право перебувати на спрощеній системі (для приватних підприємців – з 500 тис. грн. до 3 млн.грн., для юридичних осіб – з 1 до 5 млн.грн).
Скасовано дію підпункту Податкового кодексу, згідно з яким встановлювалося обмеження щодо формування складу витрат платниками податку на прибуток при взаємовідносинах із підприємцями, які сплачують єдиний податок. З 1 січня 2012 року при придбанні товарів, робіт, послуг у підприємця, який перебуває на спрощеній системі оподаткування можна буде вартість придбаного віднести до складу витрат.
Які переваги для підприємців дає нова спрощена система оподаткування?
— При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами, а також у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.
Платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом  1 календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листками) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Платники єдиного податку – фізичні особи матимуть можливість реєструватися платниками ПДВ за умови перебування в 3 групі і сплаті єдиного податку в розмірі 3% від суми отриманого доходу.
На відміну від діючого законодавства не передбачено збільшення розміру ставки податку за кожного найманого працівника. Свідоцтва про сплату єдиного податку і патенти про сплату фіксованого податку на 2011 рік є дійсними до отримання нового Свідоцтва, виданого за новими правилами, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року.
Платники єдиного податку першої - третьої груп (приватні підприємці) не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Згідно закону приватних підприємців «погрупували».  Хто до якої групи відноситься?
— Відповідно до Закону фізичні особи - підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на три групи:
До першої групи віднесено підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню. Також до цієї групи відносяться ті підприємці, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн.
Для них встановлюється ставка податку в межах від 1% до 10% мінімальної заробітної плати (10-100 грн.).
Друга група - це підприємці, що протягом календарного року використовують працю не більше 10 найманих осіб, підприємці обсяг доходу яких не перевищує 1 млн. грн. та підприємці які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, мають виробництво та/або продаж товарів чи  діють у сфері ресторанного господарства.
Ставка – від 2% до 20% мінімальної заробітної плати   (20-200 грн.).
До третьої групи належать приватні підприємці, які мають не більше 20 найманих осіб обсяг доходу не перевищує 3 млн. грн.. Для цієї групи передбачено ставку у розмірі 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ.
До четвертої групи належать юридичні особи, які мають не більше 50 найманих осіб і обсяг доходу яких  не перевищує 5 млн. грн.. Для цієї групи передбачено  ставку 5% без сплати ПДВ.
— Якщо платник перевищив зазначені розміри доходів, чи буде він сплачувати додатково?
— Ставка податку встановлюється для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп у розмірі 15%: до суми перевищення обсягу доходу, визначеного для відповідної групи;  до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої груп; до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі; до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
— Чи звільнили єдинщиків від інших податків?
— Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів: податок на прибуток підприємств; ПДВ з операцій з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України (крім ПДВ, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку у розмірі 3 % доходу (у разі сплати ПДВ згідно з Податковим кодексом України); земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності; збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збору за розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Категорія: НОВИНИ ОДПІ | Додав: odpikoz (12.12.2011) E W
Переглядів: 713 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Форма входу

» Пошук

» Друзі сайту


Kazatin ODPI © 2010-2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz