Середа, 24.04.2024, 13:36Вітаю Вас Гость | RSS
Інформаційна дошка підприємців
Козятинського, Калинівського,
Погребищенського районів та м. Козятин

Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
НОВИНИ ОДПІ [1256]
Ви запитували - ми відповідаемо [41]
Увага - гаряча лінія [64]
Податки очима дітей [1]
Електронна звітність [8]
Операція "БЮДЖЕТ" [2]
Увага - БОРЖНИКИ [0]
Дошка об"яв [11]
Оформили розстрочку платежів [0]
Вітаемо з Днем народження [13]
Поздоровлення з святами [11]
Відео [7]

» Наше опитування
Податкова працює на
Всього відповідей: 158

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » НОВИНИ ОДПІ

Вивчаємо Податковий кодекс

ПДВ у Податковому кодексі.

У Податковому кодексі України передбачені особливості застосування законодавства з питань податку на додану вартість, починаючи з 1 січня 2011 року. Основними відмінностями є :

1.Удосконалення процедури добровільної реєстрації платників податку на додану вартість.

У разі, якщо обсяги оподатковуваних операцій  є меншими 300 тис.грн., така особа може бути зареєстрованою платником ПДВ, якщо обсяги постачання товарів(послуг) іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить не менше 50 відсотків загального обсягу постачання. Ці ж умови можуть стати підставою для анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу.

Особи, які перейшли на загальну систему оподаткування зі спрощеної системи оподаткування і не були платниками податку на додану вартість, підлягають обов’язковій реєстрації платниками податку на додану вартість з урахуванням вимог Кодексу. Обсяг оподатковуваних операцій у сумі 300 тис.грн. визначається, починаючи з періоду переходу на загальну систему оподаткування.

2.Особа, утворена в результаті реорганізації платника податку (крім особи, утвореної шляхом  перетворення), реєструється платником податку як інша новоутворена особа у встановленому Кодексом порядку.

3.Вилучено із об’єкта оподаткування консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у тому числі адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні та інші подібні послуги консультаційного характеру, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем.

4.Вилучено з платників податку на додану вартість фізичних осіб, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва відповідно до законодавства.

5.Датою збільшення податкових зобов’язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання (отримання) товарів (послуг) у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари (послуги), визначається виходячи з правила першої події.  Діючий порядок  оподаткування таких операцій залишився тільки по операціях з експорту товарів, згідно з яким право на застосування нульової ставки має комітент.

6.Порядок з операціями з постачання житла (крім операцій з першого постачання новозбудованого житла), з 1 січня 2011 року також звільняються від оподаткування операції  з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти.

7.Якщо платник податку не включив  у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму  податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної.

Платники, які застосовують касовий метод (особи, які надають житлово-комунальні послуги), мають право на включення до податкового кредиту сум податку на підставі податкових накладних, отриманих протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.

8.Передбачається запровадження автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ платникам, які відповідають одночасно визначеним обов’язковим критеріям (сумлінним платникам) та нарахування пені за несвоєчасне відшкодування таким платникам.

9.Право на застосування квартального звітного періоду мають платники податку на додану вартість, обсяг оподатковуваних операцій яких за 12 останніх послідовних календарних місяців не перевищує 3000000 грн та які мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток.

10. Передбачається подальша автоматизація процесів адміністрування податку та електронна звітність:

- передбачено подання платниками податку на додану вартість разом із податковою звітністю за відповідний звітний період  реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді

- запроваджується поетапна реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, згідно з яким тільки податкова накладна, зареєстрована в Єдиному реєстрі, є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту.
Категорія: НОВИНИ ОДПІ | Додав: odpikoz (15.01.2011) E W
Переглядів: 675 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Форма входу

» Пошук

» Друзі сайту


Kazatin ODPI © 2010-2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz